טיפים

5 לייף-האקס שיעזרו לכם לחסוך הרבה דלק (וכסף!)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

אחת ההוצאות החודשיות הכואבות ביותר היא הדלק ברכב. זה יקר, אנחנו עושים את זה הרבה וזה בעיקר מבאס. אבל גם עם דלק אפשר להיות יותר חכמים ולצמצם את הצריכה. איך עושים את זה? חמשת הטיפים הבאים יעזרו לכם להתחיל!

1.שימו לב להאצות ולבלימות

אם אנחנו נוסעים ביציבות על הכביש, שומרים על סיבובי מנוע קבועים ולא מזגזגים בין 120 קמ"ש ל-90 קמ"ש וחזרה ל-130 קמ"ש, אנחנו חוסכים בדלק. נסו להימנע מהאצות מהירות או מבלימות פתאומיות, זה יחסוך לכם לא מעט דלק (וזה גם יותר בטוח!)

2. אל תפציצו את תא המטען

ככל שהרכב עמוס יותר, כך הוא סוחב יותר, "מתאמץ" יותר, ושורף יותר דלק. לכן, נסו לא להעמיס על הרכב, ואם תא המטען שלכם עמוס דרך קבע נסו לחשוב אם אתם באמת צריכים כל מה שיושב שם. בטווח הארוך, זה יחסוך לכם לא מעט כסף.

3. סגרו חלונות

אחד הדברים שמגבירים את צריכת הדלק הוא ה"סחיבה" של הרכב. כשיש יותר רוח, הרכב שותה יותר דלק במטרה לשמור על יציבות. כדי לעזור לו בפעולה הזו, השתדלו לסגור את החלונות (בעיקר בכבישים מהירים, עם רוח חזקה).

4. בדקו מהי התחנה הזולה ביותר

היום, קל לנו לבדוק מהי תחנת הדלק הקרובה והזולה ביותר אלינו. יש לא מעט אפליקציות ואתרים המתעדכנים תדיר, משווים מחירים בכל התחנות ברדיוס הקרוב אלינו ומאפשרים לנו לקבל החלטה מושכלת בכל תדלוק!

5. תחזקו את הרכב

הסעיף הזה תקף גם לביטחון שלכם וגם לצריכת הדלק. תיחזוק קבוע של הרכב יבטיח שלא תאבדו דלק יקר. כך, למשל, כשהלחץ בגלגלים נמוך מדי, הדבר גורם לצריכת דלק מוגברת וכמובן מסכן אותנו בכביש. בנוסף, דאגו להסתכל מדי פעם על מסנן האוויר ברכב. הרבה פעמים הוא מתלכלך, מה שעשוי להסתיים בצריכה מוגברת של דלק. לבסוף, וודאו תמיד שהמכסה של מיכל הדלק סגור היטב ושאין דליפות.

רשום תגובה