טיפים

תקועים בפקקים כל בוקר? קבלו כמה טיפים להתמודדות חכמה

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

אף אחד לא אוהב לעמוד בפקקים, אבל לצערנו כמעט כולנו חווים את החוויה מדי יום, ונדמה שזה רק הולך ומחמיר. כדי להקל על רוע הגזרה, קבלו כמה טיפים חכמים.

תמיד כדאי להשתמש בוייז

גם אם זאת הדרך הקבועה לעבודה, ואתם מכירים אותה היטב ונוסעים בה כל יום, אנחנו ממליצים תמיד לכוון באמצעות וייז (ניתן להשתיק את ההוראות הקוליות), רק כדי לוודא שאין איזה עיכוב משמעותי וחד-פעמי. פעמים רבות וייז יצילו אותנו מפקקים ויכוונו אותנו דרך דרכים צדדיות במידה ופתאום התחיל פקק לא צפוי – כמו תאונת דרכים.

שבו נכון

אחד הדברים המקשים עלינו במהלך נסיעות ארוכות הוא הגוף שלנו, שלא נוח לו לשבת על המושב, בעיקר אם הוא לא מכוון כמו שצריך. לכן, אחת ולתמיד כוונו את המושב:

  • שימו לב שהברכיים שלכם מעט מכופפות כשאתם לוחצים על הגז – שלא יהיו מכופפות יותר מדי, ולא ישרות לגמרי. זה יימנע מכם לסבול מכאבי ברכיים.
  • הגביהו את המושב עד שהירכיים שלכם באותו גובה של הברכיים. אם אתם לא מצליחים לראות את המראות כמו שצריך, הגביהו אותו עוד קצת.
  • שבו כך שישנו רווח של שתי אצבעות בין גב הברך שלכם למושב. ממש הניחו שתי אצבעות בין קצה המושב לפנים הברך שלכם. אם אתם לא יכולים להכניס שתי אצבעות, זה הזמן להזיז את המושב מעט אחורה.
  • וודאו כי אחורי הראש שלכם נמצא בדיוק באמצע משענת הראש. אם הראש מעל או מתחת, זה הזמן להזיז את המשענת.
  • וודאו כי כשאתם יושבים הישבן שלכם מגיע לסוף הכיסא והגב שלכם צמוד למושב.

במהלך הפקק, נסו להזיז קצת את הגוף – הזיזו את הכתפיים למטה ולמעלה, מתחו את הידיים והזיזו את הגב. כמובן, אל תעשו דבר שיפריע לנהיגה – כמו הזזה של הרגליים, גם אם אתם תקועים בפקק.

מערכת מולטימדיה חכמה

ואז נשארנו עם השאלה הגדולה – איך מעבירים את הזמן במהלך פקק ארוך? אז הדרך הטובה ביותר היא למצוא תעסוקה לזמן הפקקים. אם תשאלו אותנו, היינו נמנעים מהקשבה למוזיקה ומנצלים את הזמן בצורה נכונה כך שבאמת תשיגו ממנו משהו, ולא תרגישו שהוא "הלך לפח".

איך עושים את זה? נסו להקשיב לפדוקאסטים, הלהיט החם של השנים האחרונות. תוכלו להחכים בנושאים שונים כמו כלכלה, היסטוריה, פוליטיקה, אישים ונושאים שונים ומגוונים ולנצל את הזמן כדי ללמוד דברים חדשים. אופציה נוספת היא לנצל את זמן להקשיב לספרים, עוד טרנד חם ונחמד.

אם אתם תקועים בפקק אמיתי – ממש לא יכולים לזוז – תוכלו אפילו לצפות בסדרות, זאת אם יש לכם מערכת מולטימדיה חכמה. כמובן, אין לעשות זאת בזמן נהיגה.

נצלו את הזמן

תוכלו לנצל את זמן הפקק גם בשביל דברים פרקטים שאתם צריכים לעשות. למשל, לקבוע את התור לרופא שאתם כבר חודש שוכחים לעשות, לעשות כמה שיחות חשובות, לבדוק את הלו"ז של השבוע ולסגור דברים חשובים. כמובן, גם זה במידה ואתם עומדים בפקק כמעט ללא תנועה, ולא בעת הנסיעה.

טרמפים

ולבסוף, אופציה טובה להתמודד עם הפקקים – וגם לעזור לסביבה – הוא לקחת טרמפיסטים. כך תהיה לכם חברה טובה (בתקווה) שתעביר לכם את הזמן, תהיו קצת יותר ירוקים, ופעמים רבות תקבלו קצת כסף או תוכלו להתחלק – פעם אתם נוהגים ופעם האדם השני, וכך לחסוך נהיגה.

נסיעה נעימה!

רשום תגובה