טיפים

שוכרים רכב בחו"ל? 5 טיפים שחשוב להכיר

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

הקיץ בשיאו ורבים מאיתנו טסים לחו"ל ושוכרים רכב לטיול. אמנם הנהיגה הטכנית לא שונה מזו שאנחנו מכירים בארץ, אבל כן כדאי להכין את עצמנו נכונה לכבישים הזרים. 5 הטיפים הבאים יעזרו לכם

5 טיפים לנהיגה בחו"ל

  • רישיון בינלאומי – ראשית, כדאי להצטייד ברישיון בינלאומי. הפרוצדורה היא פשוטה – ניגשים עם רישיון נהיגה בתוקף לאחד מהגופים המנפיקים רישיון בינלאומי (ממסי), משלמים אגרה ומקבלים במקום תעודה בינלאומית. חשוב מאוד לקחת אתכם גם את רישיון המקור.
  • מפות ו-GPS – עוד טרם הטיסה, כדאי להוריד אפליקציית GPS (וויז או גוגל מאפס יעשו את העבודה, אך ישנן אפליקציות נוספות). באמצעות גוגל מאפס תוכלו להוריד מראש את המפות לטלפון. זה חשוב, שכן גם במקרה ואין לכם חיבור לאינטרנט במקום היעד, תוכלו להיעזר במפות ולכוון את עצמכם ליעדכם.
  • אוטומט או ידני – בעת הזמנת הרכב בארץ, שימו לב אם אתם בוחרים מכונית שעובדת על אוטומט או מכונית ידנית. בדרך כלל, המכונית הידנית תהיה זולה יותר,אבל אם לא נהגתם בכזאת כבר שנים אולי עדיף להימנע – יהיו לכם מספיק אתגרים בדרך.
  • ביטוחים – אל תשכחו להוסיף ביטוחים. את הביטוח אפשר להוסיף כבר בעת ההזמנה או בדלפק ההשכרה. אין לדעת מה יקרה במהלך הנסיעה, ואפילו שריטה קטנה יכולה לעלות ביוקר. כשאתם מקבלים את הרכב, בדקו אותו יחד עם הנציג מכל הכיוונים ואם אתם רואים פגמים מסוימים, צלמו אותם.
  • חוקי תנועה – חשוב לבדוק האם יש חוקי תנועה מסוימים שאולי שונים בין המדינה שלנו למדינת היעד. החוק הכי ברור הוא כמובן נהיגה בצד השני של הכביש (במדינות כמו אנגליה), אך גם בארה"ב תמצאו חוקים שאנחנו פחות מכירים – למשל, אם אתם פונים שמאלה והרמזור ירוק, עליכם לתת זכות קדימה לתנועה שבאה ממול. ידיעה של הכללים האלו מראש תוכל לעזור לכם ולמנוע בלבולים ומצבים מסוכנים.

נסיעה נעימה!

רשום תגובה