טיפים

קונים רכב חדש? על מה חשוב להסתכל

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

רכישת רכב חדש מהניילונים היא אירוע מרגש ללא ספק – אבל גם קצת מותח ומלחיץ, שכן מדובר על הוצאה כספית גדולה ומשמעותית. רגע לפני שאתם מוציאים את האשראי מהכיס, כדאי לבצע את 10 הבדיקות הבאות:

1. מסמכים – בדקו שמסופקים לכם כל המסמכים הנדרשים, כמו ביטוחים, רשיונות רכב ואישורי רכב.

2.  בדיקת הרכב – בדקו את הרכב היטב, וכתבו כל סימן, שריטה או פגם שאתם מוצאים ברכב, על השלדה והחלונות, והראו אותם לדילר. קחו את הזמן לבדוק את הרכב, זאת השקעה יקרה ואתם רוצים לוודא שאתם מקבלים תמורה לכסף! עדיף לבדוק את הרכב באור יום ובשטח פתוח, כך שתשימו לב לכל הדברים הקטנים.

3. הדרכה – וודאו כי הדילר מראה לכם את הרכב מכל צדדיו ומדריך אתכם על פונקציות מיוחדות שכדאי להיות מודעים אליהן.

4. שימו לב לקילומטרז' – כל עוד הוא מתחת ל-40 ק"מ, זה אמור להיות בסדר.

5. פתחו את מכסה המנוע – שימו לב לרמות הנוזלים ולניקיון של בית המנוע. שימו לב אם הכבלים האלקטרונים מחוברים כראוי ואין חתכים. לבסוף, בדקו את הבטריה – אצל רובן תמצאו אינדקטור המצביע על טיבן.

6. גלגלים – וודאו כי כל הגלגלים חדשים. בדרך כלל, בגלגלים חדשים נמצא פסים צבעוניים במרכזם. אם אין כאלו – כנראה שהם נשחקו עם הנסיעה, מה שאומר שהגלגל לא כל כך חדש.

7. פנים הרכב – הציצו ברכב ונסו למצוא האם יש פגמים בעור או בשטיחים. בדקו שהכל נמצא במקום.

8. הניעו את הרכב – וודאו שלא נדלקות נורות מיוחדות וכן הציצו בטמפרטורת המנוע. בדקו שהמזגן עובד, שהצפצפה עובדת, האורות, אורות הערפל וכדומה.

9. צאו לסיבוב – בקשו לצאת לסיבוב קצר לפני הרכישה הסופית. הדליקו את המזגן ומערכת המולטימדיה וצאו לנסיעה – תוך כדי הנהיגה, נסו לבדוק אם אתם שומעים רעשים מיוחדים.

10. אביזרים מיוחדים – בדקו שברכב ישנם אביזרים הכרחיים כמו גלגל להחלפה, משולשי אזהרה וערכת כלים. אם אין והחברה לא מספקת, יש לרכוש כאלו.

הכל בסדר? תתחדשו! כנראה מצאתם את הרכב החדש שלכם 🙂

רשום תגובה