טיפים

ליסינג פרטי: כל היתרונות והחסרונות של רכב בלסינג

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

ליסינג הוא צורת מימון, המאפשרת לנו לא לשלם על כל הרכב – אלא רק על תקופת השימוש בו, ממש כמו שכירות של דירה. כך, כשאנחנו עושים ליסינג, אנחנו משלמים רק על הפחת של תקופת השכירות, בתוספת למיסים ולעמלה. בדרך כלל, נשלם סכום מסוים במעמד החתימה (בין 15-30% ממחיר הרכב), והיתרה תתפרס על פני תקופת החוזה בצורה של תשלום חודשי. חשוב לציין כי הרכב יהיה רשום בבעלות חברת הליסינג.

יש חברות שונות המציעות שירותי ליסינג, הגדולות שבהן הן אלדן, Lease4u או Sixt.

בסיום החוזה, בדרך כלל ינתנו לנו שתי אפשרויות: שדרוג לרכב חדש יותר, או תשלום יתרת הרכב ורכישתו באופן סופי.

היתרונות של הליסינג

  • תשלומים חודשיים גמישים – לרוב, העלויות החודשיות יהיו נמוכות יותר מאשר רכישת רכב. לאלו שאין להם מספיק הון ראשוני, זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת בלי לערב הלוואות מהבנק ועם הרבה גמישות.
  • רכב חדש – עם ליסינג אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לנהוג על רכב פופולרי וחדש עם טכנולוגיה מתקדמת ורמות בטיחות גבוהות, רכב שפעמים רבות לא נוכל להרשות לעצמינו לרכוש עם הון עצמי.
  • גמישות בסיום החוזה – בליסינג, הרכב הוא לא באמת שלכם, ולכן אין מה לדאוג על אובדן הערך, מכירת הרכב בסיום החוזה, טריידינג וכו'. בסיום החוזה אתם יכולים להחזיר את הרכב, לרכוש אותו או לשדרג באחד אחר.

החסרונות של הליסינג

  • הרכב לא באמת שלנו – היתרון הוא גם חיסרון, כי איך שלא נסתכל על זה, כשאנחנו עושים ליסינג, הרכב לא באמת שלנו. זה אומר שאנחנו תלויים בחברת ההשכרה. זה לא אמור להפריע יותר מדי, אבל כן יש לזה השפעה, כמו לדוגמה אם החברה פושטת רגל או אם, לדוגמה, פוטרנו מהעבודה ואין לנו איך לשלם את התשלומים החודשיים. בנוסף, אם בסוף תחליטו לרכוש את הרכב, הוא יירשם כיד שניה.
  • תשלומים בסיום החוזה – לעתים, בחוזה יופיעו הגבלות, כמו הגבלות קילומטרז' או תשלום על לקויים ברכב (כמו תאונות). לכן, כשאתם מחזירים את הרכב אתם עשויים לשלם יותר משאתם חושבים.
  • תשלום קבוע – בניגוד לרכישת רכב, עליו אנחנו משלמים בתשלום אחד או במספר תשלומים וזהו, על ליסינג אנחנו משלמים מדי חודש בחודשו לתקופה שעשויה להיות ארוכה במיוחד. יש בזה יתרונות, אך כמובן שיש גם חסרונות.
  • מגוון – בדרך כלל חברות ליסינג מחזיקות דגמים פופולרים ומבוקשים. לכן, אם אתם מעוניינים בדגם ספציפי של רכב מסוים, לא בטוח שתמצאו אותו. ההיצע מצומצם יותר באופן משמעותי.

בשורה התחתונה

בשורה התחתונה, ליסינג הוא דבר מאוד אינדיווידואלי התלוי במצבכם הפיננסי ובצרכים האישיים שלכם. הוא יכול להוות פיתרון מצוין לאנשים מסוימים, ומיותר לחלוטין לאחרים. בדקו את האופציות ואת המסלולים וקבלו החלטה מושכלת בהתאם למצבכם.

רשום תגובה