בטיחות

חובה, צד ג' ומקיף – כל מה שצריך לדעת על ביטוחים לרכב

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

רכשתם רכב בפעם הראשונה? רכישת רכב מגיעה עם רכישות נוספות – רכישות של פוליסות ביטוח. אם אתם עוד לא שוחים בחומר, איגדנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת אודות ביטוח רכב

ביטוח חובה

ביטוח חובה, כשמו כן הוא, הוא ביטוח שחובה לעשות לרכב (נהיגה בלי ביטוח חובה נחשבת עבירה על החוק). ביטוח זה מכסה נזקי גוף שנגרמו מתאונות. ישנה פוליסה זהה לביטוח חובה, כאשר הבדלי המחיר תלויים בעיקר בחברת הביטוח וכן בגיל הנהג ומאפייניו (נהג צעיר או נהג שהיו לו פסילות, למשל, ישלם יותר).

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' הוא ביטוח שאינו חובה, ומטרתו לכסות נזקים לרכוש של צד שלישי. כלומר, במקרה שעשיתם תאונה ופגעתם ברכב אחר, ביטוח צד ג' יכסה את הנזקים של אותו רכב. ביטוח זה אמנם לא חובה אך נוהגים לעשות אותו, שכן נזקים לרכב אחר עלולים להגיע לאלפי ואף מאות אלפי שקלים, כמו גם הוצאות משפט. לרוב, יש צורך בהשתתפות עצמית.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף הוא ביטוח שמבטח גם את הרכב שלנו במקרה של תאונה וגם את צד ג' – ולכן הוא נקרא "מקיף". ביטוח כזה מכסה את הרכב שלנו גם במקרים של שריפות, השחתות או גנבות. ביטוח זה חשוב בעיקר כשמדובר על רכב חדש ויקר; ביטוח רכבים ישנים וזולים עלול להיות יקר ומיותר.

ביטוח מודולרי

אופציה אחרונה היא ביטוח מודולרי, כלומר להכניס לביטוח רק מה שאתם רוצים שהביטוח יכסה. ביטוח כזה הוא מותאם אישית והוא יכול להוזיל את הביטוח משמעותית (שכן אתם יכולים לבטח את הרכב רק מפני שריפה, לדוגמה).

חברות ביטוח

יש מספר חברות ביטוח עיקריות כמו הפניקס, ביטוח ישיר, AIG ועוד. כדאי להציץ באתרי האינטרנט כדי להשוות מחירים ותנאי פוליסה.

רשום תגובה