טיפים

המדריך המלא: איך לבחור את הרכב הנכון עבורכם?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

רכישת רכב היא צעד משמעותי ויקר, שצריך לקחת ברצינות. לפני שאתם רוכשים רכב חדש חשוב לעשות את המחקר הנכון, לקבוע תקציב מראש ולהשוות בין המחירים שמציעים החברות השונות. המדריך הבא יעשה לכם סדר בצעדים.

גודל

אחד הדברים שצריך להחליט הוא גודל הרכב. אם אתם רוצים לחסוך כסף, בדרך כלל מכוניות קטנות יעלו פחות ויהיו חסכוניות יותר בדלק (לא מדובר, כמובן, על רכבי יוקרה). חשבו לטווח הרחוק – האם יש לכם ילדים? גם אם עכשיו יש לכם ילד אחד, כמה ילדים תרצו בעתיד? באופן טבעי ככל שהמשפחה גדולה יותר יש לכוון לרכבים מרווחים.

תקציב

החליטו מראש על התקציב שלכם בהתאמה עם חשבון הבנק והמשכורת החודשית. כמה תוכלו להוציא על תשלומים מדי חודש, כך שלא תפגעו בעצמכם ובחשבון הבנק שלכם? קבעו גבול עליון ברור, והשתדלו לא לעבור אותו כשאתם כבר מחפשים רכב. עדיף לקבוע תקציב לפני תחילת החיפושים, כדי לא "להגמיש" את הגבול בראש שלנו ובסוף להוציא כספים שאין לנו.

חדש או יד 2?

השלב הבא הוא להבין אם אנחנו מתכווננים לרכב חדש, ליד 2 או לליסינג. שלב זה תלוי בשלב הקודם, כמובן, והוא מה התקציב שלכם. גם אם החלטתם לרכוש רכב ביד 2, וודאו שהוא במצב טוב ושהוא לא עבר הרבה ידיים.

בחירת הרכב

בשלב הבא, כשיש לכם נתונים כמו התקציב, הגודל והבחירה בין חדש ליד2, הגיע הזמן להתחיל את ה"מחקר". זה הזמן להתחיל לחפור באינטרנט, להציץ באתרי השוואות רכבים, לקרוא ביקורות על דגמים שמתאימים לקריטריונים שלכם, להבין חסרונות ויתרונות ולהתייעץ עם מכרים. ערכו רשימה של כמה דגמים פוטנציאליים.

רכישה

לאחר שהחלטתם על רשימה של כמה דגמים (נסו לצמצם לכחמישה דגמים) התחילו לחפש מקומות לרכישה ומגרשים. אם החלטתם על יד 2, הציצו באתרי יד 2 ובקבוצות פייסבוק, וכן בחלק ממגרשי המכירה. אם החלטתם ללכת על רכב חדש, חפשו במגרשי המכירות ובחנויות היצרנים. השוו מחירים ותוכלו להזמין נסיעת התרשמות.

כל שנותר הוא הרכישה עצמה – תתחדשו!

רשום תגובה